Ušné a telové sviečky .

Sviečka pomáha k uvoľneniu a o obnoveniu toku energie , v tele , kde vznikajú blokády.  Vyrobená je  z bavlny , včelieho vosku , kurkumy a esenciálnych olejov v tvare lievika. Dĺžka sviečky je 23 cm, čo zaisťuje optimálny čas horenia . Tvar lievika umožňuje vytvorenie komínového efektu, pomocou ktorého sa uvoľňujú z tela škodliviny a toxické látky, ktoré sa následne ľahšie vyplavia z tela von.


Postup pri aplikácii sviečky :

  • Pacient sa  pred terapiou napije 2 dcl vody
  • Sviečka sa priloží užším okrajom k postihnutému miestu, kde je položená gáza
  • Zapáli  sa na širšom okraji a nechá sa horieť  

Včelí vosk nám zaistí, aby sviečka pomalšie horela, a éterické oleje doplnia terapeutický účinok, podľa toho, akú bylinku sme si zvolili. Postihnuté miesto sa následne začne regenerovať a bolesť ustupuje.

  • po zhorení dvoch tretín zahasíme sviečku vo vopred pripravenej nádobe s vodou

Po terapii  je vhodné, aby klient ležal na lôžku ešte aspoň 10 - 15 minút, pomaly vstal a znova si doplnil tekutiny, a aj neskôr dodržiaval pitný režim, kvôli vyplaveniu uvoľnených nečistôt z tela.

Telové sviečky pomáhajú liečiť svalové a reumatické bolesti, bolesti chrbtice a hlavy, choroby z nachladnutia, dýchacie cesty, tráviacie a vylučovacie ťažkosti, niektoré nervové problémy.


Neodporúča sa aplikácia deťom do 3 rokov, tehotným ženám /najmä na oblasť drieku a pupka/, po operáciách, pri úrazoch a krvácaní, pri alergií na včelie produkty alebo použité byliny.


Použitie sviečky nenahradí lekársku liečbu!